Siirry pääsisältöön FC Haka

Uutiset

FC Hakan visuaalinen ilme uudistuu ja brändi vahvistuu

FC Hakan juhlavuotena on päätetty toteuttaa visuaalisen ilmeen yhtenäistäminen osana brändin vahvistamista. Brändityö ja yhtenäiset visuaaliset julkaisut tukevat seuran tavoitteita. Tällä työllä pyrimme tuomaan Haka-brändin kulmakiviä enemmän esille sekä luomaan täten lisäarvoa koko yhteisölle.

Visuaaliset uudistukset korostavat yhteisöllisyyttä, mutta myös ylpeyttä ja intohimoa seuraa ja lajia kohtaan. Innostava ja vahvistava uudistus tukee seuran tavoitteita esiintyä säännöllisesti Euroopan kentillä sekä taistella Veikkausliigan huipulla. Tämän vuoden aikana Hakan brändi vahvistuu ja vahvaa visuaalista ilmettä näkyy kokoajan enemmän, joten pysythän kuulolla.

Kumppanimme brändityössä on Happy Creative Oy.

Kaksi väriä, yksi rakkaus. Mustavalkoinen sydän sykkii tänäänkin perjantaina 12.4. Tehtiksellä, kun FC Haka kohtaa EIFin klo 18.00. Oletko mukana kannustamassa joukkuetta kauden avausvoittoon? Jos liput vielä uupuvat, suunta kannattaa kohdata Tikettiin, josta saat liput hankittua edullisemmin ennakkoon.

Osta EIF-otteluun ja muihin kotiotteluihin liput osoitteesta tiketti.fi/fchaka. Myös portilla myynnissä lippuja.

PÄÄYHTEISTYÖKUMPPANIT