Siirry pääsisältöön FC Haka

Uutiset

FC Haka kutsuu entisiä pelaajia Lahti-otteluun

FC Haka kutsuu seuran historian aikana FC Hakan edustusjoukkueen riveissä pelanneita pelaajia katsomoon, kun FC Haka kohtaa FC Lahden Tehtaan kentällä ensi viikon sunnuntaina 1.10. klo 16.00. Ensi vuonna 90-vuotisjuhlavuotta viettävän seuran arvoissa korostuu Hakalaisuus, ja kutsu on hieno mahdollisuus kunnioittaa jälleen seuran perinteitä kokoontua yhdessä seuran kotiin, Tehtaan kentälle.

– Toivotamme kaikki entiset pelaajat lämpimästi yhteen vuoden tärkeimmistä otteluista, kun haluamme varmistaa sarjapaikan mahdollisimman nopeasti ja taistella vielä mahdollisuudesta eurolopputurnaukseen ja europeleihin, kertoo toimitusjohtaja Olli Huttunen.

– Viestiä voi ja kannattaa ehdottomasti jakaa eteenpäin vanhoille pelikavereille.

Sisäänpääsy myönnetään henkilökohtaisesti etukäteen lomakkeen kautta ilmoittautuneille entiselle pelaajiille. Ilmoittautuminen tulee tehdä viimeistään pe 29.9. klo 12 mennessä (huom: ilmoittautumisaikaa pidennetty). Lisätietoja saapumisesta toimitamme ilmoittautuneille sähköpostitse. Mikäli ilmoittautumisen kanssa ilmenee ongelmaa, ota yhteys toimistoon 0404841934 tai sähköpostitse toimisto@fchaka.fi.

Lomakkeeseen pääset tästä.

Tutustu FC Hakan historiaan nettisivujen Historia-osiossa.

PÄÄYHTEISTYÖKUMPPANIT