Siirry pääsisältöön FC Haka

Uutiset

FC Haka – HIFK pelataan TORSTAINA 30.9.2021

Perjantailta 3.9. siirretty ottelu FC Haka – HIFK pelataan runkosarjan päätteeksi torstaina 30.9. kello 18.30 Tehtaankentällä. Jatkosarjojen ohjelma ja tarkemmat aikataulut täsmentyvät runkosarjan päätyttyä.

FC Haka pelaa syyskuussa peräti neljä kotiottelua, joten tämä kuukausi on joukkueelle ja kannattajille erityisen upea.

– Syyskuu on meille supertärkeä kuukausi, kun taistelemme neljässä kotiottelussa sekä osakeannissa hyvien tulevaisuuden asetelmien puolesta. Seuran tulevaisuutta tehdään yhdessä ja nyt on tärkeä paikka olla täysillä seuran tukena, korostaa FC Hakan toimitusjohtaja Olli Huttunen.

FC Haka-HIFK -ottelun lipunmyynnistä ja varauksista, sekä alkuperäiseen otteluun ostettujen lippujen käytännöistä tiedotetaan viimeistään tiistaina 14.9.2021.

Syyskuun otteluihin tullaan tarjoamaan myös uudenlaisia lippupaketteja, kuten perhelippu ja kolmen ottelun(Ilves, SJK, HIFK) yhteislippu. Myös näiden hinnoittelusta ja käytännöistä tiedotetaan lisää ensi viikolla.

Syyskuussa on käynnissä myös FC Hakan osakeanti, jolla rakennetaan yhdessä tulevaisuutta.

PÄÄYHTEISTYÖKUMPPANIT