Siirry pääsisältöön FC Haka

Uutiset

Faniristeilyn liput nyt myynnissä – varaa heti omasi!

FC Haka ja Hopealinjat yhteistyössä järjestävät ainutlaatuisen risteilymatkan miesten Ykkösen kauden avausotteluun FC Haka – TPV ja tietenkin tämän risteilyn aikana luodaan parhaimmat ennakkotunnelmat kauden ensimmäiseen ja samalla myös kummankin joukkueen kauden avaavaan Pirkanmaan paikalliskamppailuun. Tästä syystä kummankin seuran kannattajat ovat lämpimästi tervetulleita luomaan tunnelmaa matkalle.
Järjestettävän risteilyn lähtökohta on ollut yleisön haave tämän tyylisen elämyksen luomisesta, joten mikäs olisikaan parempi hetki lyödä hommaa tulille kuin tämä kyseinen lähestyvä kamppailu, joka on todella merkittävä kummankin seuran osalta ja johon yleisö tavalla tai toisella haluaa saapua paikalle.
Toivomme matkalle mukaan vähintään 50 matkustajaa 8.4. mennessä, jotta risteily toteutetaan.

Liput ja lisätiedot risteilystä Hopealinjojen sivuilta https://www.hopealinjat.fi/palvelut/faniristeily-fc-haka-tpv-laukontorilta/

PÄÄYHTEISTYÖKUMPPANIT