Siirry pääsisältöön FC Haka

Uutiset

FC Hakalle uusi toimistopäällikkö

FC Haka on nimittänyt uudeksi toimistopäälliköksi Fanni Sillanpään. Seuran toiminta on Sillanpäälle tuttua, sillä hän on ollut toimistolla opiskeluun liittyvässä työssäopissa työharjoittelussa sekä kiireapulaisena ja lomien sijaisena. Lisäksi hän on toiminut Hakashow-toimikunnassa jo vuosien ajan.

– Haku herätti erittäin paljon kiinnostusta tehtävää kohtaan, tehtävään oli kaiken kaikkiaan 29 hakijaa. Olemme erittäin tyytyväisiä, että saimme tehtävään erittäin pätevän henkilön, joka tuntee seuran ja sen toimintatavat. Fannin aiempi kokemus tulevista tehtävistä oli ensiarvoisen tärkeää ratkaisua tehtäessä, toteaa toimitusjohtaja Olli Huttunen.

Fanni Sillanpää toimii tehtävässä yhdessä Jonna Kauppisen tämän viikon ajan, jatkossa näemme Jonnaa seuran apuna mm. ottelutapahtumien yhteydessä. Samalla seura tiedottaa, ettei myyntipäällikkönä toiminut Jesse Johansson jatka enää tehtävässään.

Seura haluaa kiittää Jonnaa hänen suuresta panoksestaan seuran eteen monen vuoden ajan!

PÄÄYHTEISTYÖKUMPPANIT